6 Ocak 2010 Çarşamba

Yılbaşı ve sonrası

Yeni yıla hoplaya zıplaya girdik. Tibet Bey için ayrıca keyifli bir gün oldu.
Kuzenimdeydik. Kuzenimin eşi güzel bir sofra hazırlamış, yılbaşı ağacı süslemiş, yetmemiş bize hediyeler almışlar (biz de onlara).


Tibet ilk başta içeri girmek istemediyse de sonrasında bayağı keyif aldı ortamdan.
Yeni yıla girerken çok hoşuna gitti diye 5-6 kez 10’dan geriye doğru sayıp, hoplayıp zıplayıp birbirimizi öptük. Bu hoplayıp zıplamalardan olsa gerek, gece öksürmeye başladı. Hafif bir öksürüktü, kendisini sıcak tutmaya çalıştım(k).


Ertesi günü kuzenlerimin evine yakın bir parka gittik. İsmini söyledi ama hatırlayamıyorum şimdi, Göztepe’de çok büyük bir parktı ve çok güzeldi. Çocuklar için oyun alanları, yine çocuklar için ufak çaplı bir lunapark gibi bir yer, gezinti alanları, çay bahçeleri olan bir yer. Burada yine çok eğlendi ufaklık ama baktık ki öksürüğü tekrarlıyor, fazla kalmadan ayrıldık. O akşam öksürüğü arttı, biz de doktora götürdük kendisini. Burası ayrı bir macera, başka bir yazıda anlatırım. Sonuçta doktorumuz, bunun alerjik olabileceğini, soğukta ciğerlerin küçüldüğünü, tekrar büyümek için bu öksürüklerin meydana geldiğini anlattı. Bir şurup verip bizi uğurladı.

İlacımızı aldık, önce babaneye, sonra amcaya gittik. Bol bol eğlendik, güzel bir arabamız, helikopterimiz oldu ve eve döndük.

Gece öksürük nöbete döndü. Öksürük başladı mı sanki bitmek bilmedi, helak oldu çocuğum :( O geceyi bir şekilde atlattık. Ertesi günü sabah kahvaltısını etti. Ben öğleden sonra çıktım, akşam 21.00 civarı eve döndüğümde hala birşey yememişti. Annem galiba midesi bulanıyor dedi. Neticede ben de birşey yediremedim. Çok üstüne de gitmedim.

Yattık. Gece 03.00 civarı yine öksürük nöbeti gibi başlayıp, kusmaya döndü! Gecenin o saatinden sabahın 05.30’una kadar belki yarım saatte bir uyanıp kustu yavrucağım. Onu bırakmak istemedim, işe gitmedim. Doktorunu aradık götürmeden önce. “İshale çevirebilir, sulu şeyler yedirmemeye çalışın, sütü kesin. İshal olursa eğer, sümüksü ya da kan olduğu takdirde getirin, o zamana kadar takipte olun” dedi. Doktorumuza çok güveniyorum arkadaşlar. Bu kadar kendinden emin ve soğukkanlı bir doktor var mıdır bilmiyorum. Adam sanki telefondan görüyor hastasının durumunu! Neyse, bu da ayrı bir konu.

İshal olmak bir tarafa bu hastalık süresince Tibet kaka bile yapmadı. İçimizi rahatlatan tek kısmı buydu. İki gün, iki gece sürekli tetikteydik. Kusmaları yavaşladı, öğürtüye döndü ve nihayet dün gece sorunsuz geçti. Ben de bugün gönül rahatlığıyla işe geldim. Hala doğru düzgün yemeye başlamadı ama artık düzeldiğini umut ediyoruz.

Bakalım bugün nasıl geçecek?...

27 yorum:

 1. Nazar deymiş ufaklığa :( çok geçmiş olsun hemen iyileşsin tibet. Şimdi o çok sevdiği 10'dan geriye sayalım bitince iyileşmiş olur :)

  YanıtlaSil
 2. Kuzuuum benim, midesini mi usuttu acaba, cok cok gecmis olsuuun, umarim hemececik iyilesir, iyilesmistir bile

  YanıtlaSil
 3. çok geçmiş olsun,bende diyordum nerdesiniz diye.bu arada bereli hali çok çok şirin :)

  YanıtlaSil
 4. canım beniim. üşüttü heralde. geçsin gitsin hemen bütün hepsi. iyileşsin hemencecik.

  YanıtlaSil
 5. ben de merak etmeye başlamıştım artık, canım benim kıyamam ona, öksürük çok kötü, insanın içi parçalanıyor yaavrular öksürürken
  neyse ki daha iyiymiş, öpüyorum sizi

  YanıtlaSil
 6. Canım benim süper geçmiş belli nice senelere kocaman öpücükler bol sağlık ve neşe dolu günler

  YanıtlaSil
 7. ah canım tibet'cim geçmiş olsun, midesini üşütmüş sanırım benim gibi :( ben de perişan oldum yılbaşı günü, ama düzeldim sonra. böyle midem bulanıp da hiçbir şey yiyemediğim günler patates haşlardı annem, yiyebildiğim tek şey odur. en azından midesini bastırır. Tabii üşütme değil de başka bir şeyse bilemiyorum :( Tekrar geçmiş olsun pamuk prensime :*

  YanıtlaSil
 8. aman bundan sonra sagliki bir yil gecirsin insallah. agac ve hediyeler super. bu arada park da bi parika valla...

  YanıtlaSil
 9. Sibelciğim çok geçmiş olsun canım çok üzüldüm...rimada iki gündür deli gibi öksürüyor ama ne zaman?sadece geceleri tutuyor bu nöbet...
  Sağlıklı sıhhatli bir yıl diliyorum özellikle Tibete.
  Bu arada park bize yakın sayılır:)Göztepe özgürlük parkı şekerim.

  YanıtlaSil
 10. Tibetime çok çok geçmiş olsun.Umarım en kısa zamanda atlatır ,geçer bu öksürük nöbetleri çok kötüdür bilirim.Öperim..

  YanıtlaSil
 11. Kıyamam ben kıvırcığıma, iyileştiğine çok sevindim..şu sıralar yemese de stoktan tüketir benim tombul kuşum,üzülme annesi:)))

  YanıtlaSil
 12. yacık ona :(( geçmişler olsun...

  YanıtlaSil
 13. Sibel'cim kötü olmuş ya çok geçmiş olsun... Umarım tamamen atlatmışsınızdır... İştah durumu bir süre daha bozuk olabilir takma kafana... Ve lütfen benim yerime güzel oğluşunun bir kaç yerini öpüp mıncıkla eve gidince:)

  YanıtlaSil
 14. Bende pamuğumu merak etmiştim,sen yazınca geçen hafta yaşadıklarım birbir geldi gözümün önüne.bize de alerjik dedi doktorumuz şimdi daha iyi Efe de inşallah Tibet de çabucak iyileşir.Bu arada doktorunuz medicalpark da mı merak ettim :) çünkü sbizim dr.orda ve inanılmaz soğukkanlı ve beni çok rahatlatır birden acaba dr.lar aynımı diye düşündüm :)))çok öpüyorum..

  YanıtlaSil
 15. İremcim öyle mi dersin, bir deneyelim bakalım :)

  Gö'kemmm, mikrobikte olabilir, yediği de dokunmuş olabilir dedi doktor. iyileşiyor yavaş yavaş, bugün biraz makarna yemiş :)

  Özgecim, teşekkür ederim. Sen de mi beğendin, ben de bu bereyle çok beğeniyorum bücürü ama bu yıl çok güzel şapkaları oldu artık onları takarız :)

  Şeker Pembem inşallah geçiyor yavaştan :)

  Füsunum, hiç sorma. O öksürüp, kusarken benden parçalar kopup gidiyor resmen!

  Stilcim, sağol canım.

  Marjocum geçmiş olsun sana da. Herkes bir hastalıkla girdi bu yıla nedense! gerisi güzel olacak inşallah. Birşey yemek istemedi mi yemiyor paşam! bugün biraz makarna yemiş bakalım, gerisi nasıl gelecek...

  FullMoonum, inşallah canımm. Parkı tavsiye ederim, çok keyifli...

  Ebrucum, aman dikkat edin, biz ne olduğunu anlayamadık bile. Size de çok geçmiş olsun, çabucak iyileşir inşallah Rima.

  YanıtlaSil
 16. Eminecim teşekkürler. İnşallah.

  Elifim, yine güldürdün beni kadın! Ne tatlısın :D

  Ünvercim teşekkürler :)

  Özlemcim sağol canım, öperim, mıncıklarım sen merak etme :)

  Nehirccem, çok sevindim Efe'nin düzelmesine. Bizim doktorumuz Acıbadem Etiler Tıp Merkezi'nde. Ertuğrul Eryılmaz. Adam panik yapmamıza izin vermiyor, bir kere o gitmeyin dediği halde panik yapıp acile gittik diye bizi dövmediği kalmıştı :P

  YanıtlaSil
 17. Sibelciğim çokkk çok geçmiş olsun canım.
  Tibeti öpüyorum kocaman:)

  YanıtlaSil
 18. canım ya çok geçmiş olsun
  ufaklıklar hasta olmasalar keşke olunca hayat duruyor :(
  bizdede var öksürükler son bir aydır. alerjik astım olabilir dedi. hele terlesin akşama hemen öksürük başlıyor. yeniden geçmiş olsun inşallah tekrarlamaz

  YanıtlaSil
 19. Sibelcim tekrar geçmiş olsun diyorum,iyileşti bizim pamuk şeker iştesin bugün..

  YanıtlaSil
 20. Sibelcim çok geçmiş olsun,umarım çabuk atlatır.öpüyorum.

  YanıtlaSil
 21. Yaziktir kucuk kivirciga :(
  Gecmis olsun, bir daha uzun sure ugramasin mikroplar evinize.

  YanıtlaSil
 22. sibeeeeel ne diyosun canımm ya çok üzüldüm nazar mı değdi kuzuma kıyamam çok geçmiş olsun teyzesinin koccaa yanaklısı öp benim için
  umarım hemen toparlar bi tanem

  YanıtlaSil
 23. Çok geçmiş olsun Tibet'in annesi. Umarım çabucak toparlar pamuk prensimiz.

  YanıtlaSil
 24. Şulecim, sana da çok geçmiş olsun. Bir türlü arayamadım seni :(

  Baharcım, teşekkürler. Size de çok geçmiş olsun. Çok haklısın, onlar hasta oldumu hayatın bir anlamı kalmıyor gerçekten, yeterki ortalığı dağıtsın, yaramazlık yapsın da hasta olmasın dedirtiyorlar.

  Yıldızım, işteyim çok şükür. Bizimki o akşam telefonu eline alıp, seni aradı durdu, bir görseydin :P

  Başakcım, sağol canım.

  Calanon, inşallah, bayaa iyiydi dün akşam, gidiyor mikroplar galiba :)

  Meltemcim, öperim tabii :)))

  Kutucum inşallah.

  YanıtlaSil
 25. olsun sibelciğim toparladım zaten:) Yeniden yoklamazsa kurtuldum şimdilik.

  YanıtlaSil
 26. Tibet'de hastaydı demek:((çok çok geçmiş olsun canım.

  YanıtlaSil
 27. Neler olmuş sevgili Tibetciğime :(

  Allahtan ateşi yokmuş, yoksa kaldıramazdı. İshal olmaması da iyi.
  Güvendiğiniz iyi bir doktorunuz olması ise en güzeli..
  Ben de rahatsızdım görmemişim bu postu falan :(

  Çok geçmiş olsun canım..
  Resimlerde Tibet'e yakından bakıp hasret giderdim, iyi ki koymuşsun..
  Canım benim çok tatlı..Allah nazarlardan korusun..

  Sevgilerimle..

  YanıtlaSil