10 Ağustos 2011 Çarşamba

Bravo yahu!

Geçen aydı sanırım Hotpoint-Ariston'un iletişim ajansı "We are social" Orkide Hanım’dan bir mail geldi. Başta spam zannettiğim maili nasılsa açıp okumaya karar verdim ki, spam olduğunu düşündüklerimi okumadan atarım. İyi ki atmamışım. Orkide Hanım mailinde Tibet’i anlatma tarzımı dikkate değer bulduklarından bahsetmiş ve Hotpoint-Ariston'un fotoğraf yarışmasına katılıp katılmayacağımı sormuş.

Ben böyle yarışmalara güvenmem açıkçası. Çevresi geniş olan içindir böyle yarışmalar. Bende de öyle bir çevrenin olduğuna inanmıyorum. Kendisine bu düşüncemi dile getirdim ama bu yarışmanın uluslararası olması sebebiyle şansımın diğer yarışmalardan daha yüksek olacağına ikna etti beni. Nitekim katıldım :) Katıldıktan sonra hediye göndermek için adresim istendi. Açıkçası gelecek olan paketten fotoğraf çerçevesi çıkar diye bekliyordum ama Tibet ve Yaz (blogta aşkından sürekli bahsetmem dolayısıyla) için araba ve prenses temalı, pipetli çok güzel bardaklarla birlikte Steve McCurry'nin çektiği fotoğrafın orjinal bir baskısı çıktı. Doğrusu sunum o kadar harikaydı ki; çalıştığım ajansta kutuyu topluca açtık diyebilirim :)Dilerseniz bu yarışmaya sizler de katılabilirsiniz.

"Aile" temalı fotoğraf yarışmasının detayları şöyle:

Family Portraits yarışması Avrupada'ki ailelerin günlük hayatlarından, unutulmaz anların ölümsüzleştirildiği kareleri arıyor. Yarışmaya katılmak için:

10 Ekim 2011 tarihine kadar ailenizle birlikte çekilmiş bir veya birden fazla fotoğrafınızı http://family.hotpoint.eu/ adresine yükleyeceksiniz (bağlantıda sorun yaşarsanız Hotpoint Ariston'un sitesinden adrese ulaşabilirsiniz.) Yüklenen tüm fotoğraflar tüm Türkiye genelinde aynı adresteki siteye giriş yapan kullanıcılar tarafından oylanacak ve en çok oyu alan ilk 100 fotoğraf finale kalmış olacak.

Gelen mektuptan yanlış anlamadıysam, finale kalan 100 fotoğraf, ben ve diğer 4 fotoğraf blogcusu arkadaşım tarafından değerlendirilecek ve aralarından 10 fotoğraf seçilecek. Son olarak Steve McCurry bizler tarafından seçilen bu 10 fotoğrafı değerlendirip kazanan fotoğrafı belirleyecek.

Hotpoint-Ariston'a ama bilhassa İletişim ajansı "We are social”a çok ama çok teşekkür ediyorum ve onları tebrik ediyorum, hemi de başka bir ajans çalışanı olarak :)))

Bizim fotoğraflarımız için buraya tık tık...

12 yorum:

 1. Şu fotoğraf harika bir hediye olmuş.. Biraz haset ettim ben.. Ama Tibet'imi değil haşa.. fotoğrafı.. :)

  YanıtlaSil
 2. yarışmaların ardı arkası kesilmesin derim ben senin için;)

  YanıtlaSil
 3. inşallah kazanırsın yarışmayı , bizde tebrik mesajlşarıyla sevincine ortak oluruz :)

  YanıtlaSil
 4. aaaaa banada geldi o mail

  bende katılayım ozaman :))
  şansın bol olsun

  YanıtlaSil
 5. Sibel'cim ben linkten sizin resmi açamadım:/ İyi şanslar diliyorum canım;hem zaten siz benim kalbimde taht kurmuşsunuz:)Sevgiler canım

  YanıtlaSil
 6. Sibel ben de senin gibi direkt silenlerdenim.
  Fotoğrafı görebilmek ve oylayabilmek için üye olmak gerekiyor sanırım.
  Ayrıca fotoğrafçı jüri arasında mutlu masal ve lolipu da var sanırım.

  YanıtlaSil
 7. ne kadar şanslısın Sibelll :)
  siteye baktım 2 fotonuzu gördüm, doğru dimi canım ;)

  YanıtlaSil
 8. bu şansı kendin kazandın anlatım ve yazma şeklin çok dikkat çekici gerçekten...ne şanslı tibet ne güzel annesi var...fotoğraflarınızı bakıcam hemen oyumu vericem bende.başarılar...darısı diğer annelerin başına.

  YanıtlaSil
 9. Sen bana kaave yap Delim, fotoğraf senindir ;)

  Yıldızım yok ya! hiç şansım yok benim yarışmalardan yana :)

  içimizdeki karnaval (yahu ben senin ismini bilmiyormuşum :() inşallah öyle olur ama pek umutlu değilim ben :)

  Elif katıl çabuk :)

  Dijlem, sanırım üye olman gerekiyor, o yüzden açamıyor olabilirsin.

  Nilhan, silme bi daa, evet onlarda da var :)

  Baharım, üçüncüyü de yükledimmm :)

  Hatice, teşekkür ederim, gurur duydum şimdi bak :)

  YanıtlaSil
 10. Çöpten kutumdan itinayla gelen kutusuna geri aldım mailimi.
  Bende katılıcam :P
  Bol şanslar bizlere... ;)

  YanıtlaSil
 11. Sizin fotoğraflarınız yok ki orada.
  Üyelik sayfası geldi..

  YanıtlaSil